Nowoczesne obrazy religijne – jaki obraz religijny pasuje do nowoczesnego wnętrza?

Witraż w kościele
Co to jest witraż i jak się go robi? Najsłynniejsze witraże.
16 września 2021
Fresk Michała Anioła "Sąd Ostateczny"
Sąd ostateczny Michała Anioła – fresk w kaplicy Sykstyńskiej
4 listopada 2021

Nowoczesne obrazy religijne – jaki obraz religijny pasuje do nowoczesnego wnętrza?

Obrazy religijne nowoczesne

Wiele osób nie wyobraża sobie żeby ich domy czy też mieszkania bez obrazów religijnych. Co, jeśli jednak obraz nie komponuje się z nowoczesnym wnętrzem ? Odpowiedzią są nowoczesne obrazy religijne, dopasowane odpowiednio do naszych wnętrz. Dzięki nam dowiecie się czym charakteryzują się nowoczesne obrazy religijne.

Czym są nowoczesne obrazy religijne ?

Obecnie możemy wyróżnić głównie dwa rodzaje nowoczesnych obrazów religijnych, a mianowicie nowoczesne aranżacje starych dzieł takich jak na przykład „ostatnia wieczerza” Leonarda da Vinci, czy też Matki Boskiej Częstochowskiej, oraz całkowicie nowe dzieła religijne. W przypadku tych pierwszych możemy zobaczyć między innymi reprodukcje starych obrazów zrobione w technice czarno-białej, czy też przy użyciu innych kolorów. W ten sposób możemy odpowiednio dobrać obrazy religijne do naszego nowoczesnego wnętrza, jednocześnie wciąż mając na ścianie klasyczne dzieło. Jeżeli natomiast szukamy czegoś całkowicie nowego, jednocześnie designerskiego, to lepszym rozwiązaniem mogą okazać się całkowicie nowe, zgodne z obecnie panującymi trendami, nowoczesne obrazy sakralne.

Nowoczesny obraz religijny z wizerunkiem Jezusa.

W jaki sposób dobrać nowoczesne obrazy religijne do salonu ?

Jest to dość trudne wbrew pozorom pytanie, gdyż wszystko zależy po pierwsze jak wygląda nasz salon, oraz naszych upodobań artystycznych. Jednym ze sposobów na dobranie nowoczesnego obrazu religijnego do naszego salonu jest kierowanie się ogólnie panującymi barwami w naszym salonie. Przykładowo, jeżeli nasz salon jest utrzymany w białych odcieniach, to dobrze może się z nimi komponować na przykład portret Chrystusa naszkicowany ołówkiem. Jeżeli zaś nasz salon jest dość kolorowy i chcemy utrzymać w nim ten ton, to dobrym rozwiązaniem może okazać się kolorowy portret uśmiechniętego papieża Jana Pawła II. A jeżeli nie wiemy jaki obraz religijny będzie pasował do naszego salonu, to warto skorzystać z pomocy specjalisty do spraw wnętrz. Przede wszystkim jednak pamiętajmy preferencjach naszych oraz naszych bliskich. W ten sposób wszyscy będziemy dobrze czuć się w naszym salonie, a religijny obraz nie będzie nas kół w oczy.

Gdzie możemy zakupić nowoczesne obrazy sakralne ?

W obecnych czasach jest wiele tego typu miejsc. Przykładem jest na przykład serwis allegro gdzie bez problemu i za stosunkowo niskie pieniądze dostaniemy tego typu obrazy. Można je również znaleźć w różnego rodzaju sklepach z dewocjonaliami, a jeżeli chcemy mieć unikalny, niepowtarzalny obraz to możemy zlecić artyście jego wykonanie.

Podsumowanie

Nowoczesne obrazy święte wcale nie muszą być sztampowe, a co za tym idzie nie pasować do naszego wnętrza. Wręcz przeciwnie, mogą być jego świetnym uzupełnieniem, doskonale się w nie wtapiając, lub też podkreślając jego wygląd. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych upodobań co do naszego wnętrza oraz tego typu obrazów religijnych.

Komentarze są wyłączone.