Obrazy religijne, święte i sakralne.

Historia

Nauka

Sztuka

Obrazy religijne to podróż przez stulecia, aż do początków chrześcijaństwa. To możliwość obserwacji, jak tworzyły się i zmieniały współczesne wyobrażenia Jezusa, Maryi i Świętych.

Obrazy religijne to często wyjątkowa możliwość badania dzieł sztuki sprzed tysiącleci. Nie ma świeckich dzieł sztuki tak dobrze zachowanych jak obrazy sakralne. Obrazy religijne przez wieki otoczone czcią i troską, często zachowały się w oryginalnym stanie.

Zlecenia na malowanie obrazów religijnych od wieków otrzymywali najwybitniejsi artyści swoich czasów. Każdy władca chciał, żeby zamówione przez niego obrazy były wyjątkowe i olśniewające. Stąd w historii malarstwa sakralnego spotkać można największe nazwiska – od Leonarda Da Vinci i Michała Anioła na świecie do Stanisława Wyspiańskiego w Polsce.

Witaj na mojej stronie poświęconej obrazom religijnym


DLACZEGO OBRAZY RELIGIJNE?

Obrazy religijne towarzyszą nam od wieków. Są wrotami, za pomocą których, możemy ujrzeć przeszłość, ale też spojrzeć w niebo. Próbują przekazać to co ulotne i duchowe

Witaj na blogu na temat obrazów religijnych. Znajdziesz tu informacje o sztuce sakralnej w wielu jej odmianach, jednak zdecydowanie najwięcej dowiesz się o obrazach religijnych. Dlaczego? Bo jest to sztuka, którą każdy kto chce może mieć we własnym domu i dzięki niej codziennie pielęgnować swoją duchowość.

Maciej Opoka

GŁÓWNE MOTYWY OBRAZÓW RELIGIJNYCH

Artyści sztuki sakralnej najczęściej sięgali po osobę Jezusa, jako postać, na której opiera się chrześcijaństwo. Drugą postacią jest Maryja, jego matka, która powołała Jezusa na świat. Popularni są też Apostołowie i Święci oraz zmaterializowane przedstawienia Aniołów.